Історія села

гербВизниця

Давній герб села. Голубий колір неба означає благородність, Карпатські гори, горизонтальний переділ гори – символ річки Визниці, жовтий означає метал, золото; орел – гірський птах, який мешкає в горах Карпатах.

Село Визниця засноване в 1500 році. Перші письмові згадки датовані 1484 роком.                               Назва села Визниця походить від слова «возити». Дуже давно нашою місцевістю возили ліс, сплавляли вниз по течії повноводної річки  деревину, з якої будували мости до Мукачева та Мукачівського замку. Спочатку деревину висушували на берегах річки, щоб була легшою і не тонула, а тоді сплавляли. Одного разу прийшов граф, який займався будівництвом  і коли побачив багато складених дерев, здивовано вигукнув: «Та тут аж ціла «возня». Звідси і «возня»-«возити»-«Визниця».

У 1512 році нашою місцевістю керували Андраш Візницеї та Андраш Клучко. 5 березня 1592 року в замку Мункач радником угорського короля було видано візницький «лист», в якому сказано, що кріпаки, які оселилися у Вузніці звільнялися на 6 років від сплати податків і на 3 роки від повинностей.

У нашому селі знайдено залізний меч та косу-горбушу періоду Київської Русі.

У 1762 році в долині Визниці було побудовано фабрику скла, а вже в 1770 році – її зруйнувала велика буря, а також між населеними пунктами В.Визниця та Н.Визниця працювала фабрика по виготовленню цегли. Також на території Визниці добували золото із домішками срібла.

В роки Великої Вітчизняної війни під час окупації хортиць кою Угорщиною 55 жителів Визниці закатовано, 152 – кинуто в концтабори. 26 жовтня 1944 року Визницю було звільнено від німецьких окупантів Четвертим Українським Фронтом.     З 1948 року в селі діяв колгосп «Червоний партизан», а в 70-х роках наше село входило до складу Кольчинського колгоспу «100-річчя Леніна».